Adana Tesettür mağazaları,nerede ne var?


Merhaba blog.
Bana yine Çermik yolları göründü :( ahlara vahlarr bi sürahi birikti..
Hayırlısı diyeyim lafıma geçeyim.

Kaç zamandır taslak halınde duran yazı vardı..Adana'da yaşadığımdan mütevellit tesettür giyim-kuşam işlerini de pek sevdiğimizden :) nerede ne var yazmalı..Adana için soranlara da cevap olmuş olur.

539077_10150959773877721_528636375_n

Adana tesettür giyim mağazaları epeyce artmaya başladı.Şahane bişi di mi?
Daha önce Seva Butiği yazmıştım.Tasarım adına tek diyebiliriz bu butiğe..Diğer mağazalara göre farklı oldukları açık.Facebook'ta grupları olan ve tesettür adına epey trend olmuş kişilerin ürünlerini getirtmiş.
Ayrıca Adana da İpekevi şal bulabileceğiniz bi adres.(yeri Sun sineması sokağı)

Özselam giyim;Turgut Özal'da tesettür giyimi adına ipotek eden mağaza.Çeşit fazla fazla ayrıca mağaza çalışanları ve sahipleri çok ilgili,güler yüzlü(bir mağazada ilk aranılan şeyler)..Fiyatlar ulaşılabilir.Kayra-Armine-tuğba ve diğer bi çok tesettür markalarının ürünlerini bulabilirsiniz.Etek-abiye kıyafet içinde tavsiye ederim.

Orhan-Sahra giyim;Adana'da tesettür giyim için açılan ilk mağazalardan.Kayra Markasını en geniş bulabileceğiniz mağaza.Ama nedense buranın bi kasvetli havası var.Özal'a açtıkları şubeyle bunu kaldıracaklar gibi.Yeri sun sineması sokağı.

Burcu-ceren giyim..Vakıflar sarayından burası için geçiyorum genelde.Etek çeşidi çok fazla.Yeri Vakıflar Sarayı karşısı.

Beyaz Eşarp;Burasının gönlümde yeri ayrıdır.Önce eşarpla başlayan sahibesi bir ara giyime de girmiş devam etmemişlerdi.Bu sezon giyim bölümü de açılmış.Tam tesettür denilecek ürünleri buluyor.eşarp ve şal deryası orasını demeye gerek yok zaten..

Azra tesettür;Adana'da gelinbaşında önce gidenlerden olan bu mağaza da eşarp ve şal çeşitleri çok fazla.Ayrıca eşarp aksesuarlarını tamamıyle bulabilrsiniz.Giyimde armine ürünleri bulunuyor.İlgili bi mağaza sahibine sahip.Yeri barajyolu.

Sun sineması sokağı Tesettür giyim sokağı olmaya başladı.Çok şahane..Emine giyim,Alvina gibi mağazalarında bulunduğu bulunduğu sokak önümüzde ki yıllarda epeyce kalabalıklaşıcak gibi görünüyor.

Mağazalar şimdilik bu kadar.

Bu güne kadar Adana'da şallarımı nereden aldığımı soranlara çoook gecikmeli cevap yazmak bu psota kısmetmış..Adana'da Armanda şalları,Azra tesettür-Beyaz Eşarp,İpekevi şalları ise Seva Butik'ten alıyorum.

Şimdilik bu kadar.Görüşmek üzere.

5 Response to "Adana Tesettür mağazaları,nerede ne var?"

adasehir dedi ki...

Nasıl sevindim bu yazını görünce anlatamam :)
İlerde çok yardımcı olcak bana bu yazın, teşekkürler :)

naki dedi ki...

oyle mı cok sevındım :)

Etol Moda dedi ki...

Canım tespitler harika:)

Etol Moda dedi ki...

Canım tespitler harika:) eminim birçok kisiye yardımcı olacaktır :)

Vedat Elmas dedi ki...Adana Web Tasarım

Mental AritmetikAdana Web Tasarım